1.díl lovců pokladů-Buddha´s Bowl(1. řada)

8. března 2007 v 12:14 | relic-hunter |  Epizody

Buddha's Bowl

V úvodu se poprvé setkáme s hlavními postavami seriálu profesorkou Sydney Foxovou,jejím asistentem Nigelem Baileym a sekretářkou Claudií.
Nigel,který zrovna přijel ze své rodné Anglie,hledá profesorku historie v jejím kabinetě,ale od trochu povrchní sekretářky Claudie se dozvídá,že profesorka je právě na přednášce.Claudie jej doprovodí do učebny,kde zrovna profesorka převlečená do indiánských šatů předvádí rituál zabíjení,připomínající spíše vášnivý tanec.Na závěr svého vystoupení hodí oštěpem,který se zabodne do rámu dveří těsně před obličejem Nigela.
Po tomto setkání navštíví profesorku mniši,kteří ji prosí o nalezení legendární Buddhovy mísy,aby ji mohli dát do jejich muzea,neboť je jednou z významných relikvií.Na oplátku jí nabídnou pár mincí,zdánlivě nicotné ceny,přesto profesorka prosbu přijímá.
O Buddhově misce se totiž traduje,že je bezedně plná peněz.A ty právě potřebuje syn jednoho z Hongkongských magnátů,nebo't jeho pobočka gigantické firmy otce si zrovna nestojí nejlépe.On se to snaží maskovat falešnými čísly tak,že firma vypadá jako prosperující.Ovšem i on ví,že každá lež jednou praskne a potřebuje peníze k urovnání dluhů.I on se tedy rozhodne někoho najmout někoho,aby misku našel.
Tím někým není nikdo jiný než Sydneyin dobrý známý-její bývalý asistent,který Sydney neřekne jinak než prdelka podle příhody,ve které figurovala vosa a 30 až 50 žihadel na jejím pozadí,na které neměli žádnou mast pouze marmeládu,ale i ta pomohla.
Nejdříve museli Sydney a Nigel najít rybu v jedné velmi staré hospodě ukrytou v cihle rozpuklé v půli,ale našli pouze prázdnou formu na rybu,neboť tu už těsně před nimi vzal Sydneyin známý se kterým se také hned na místě porvala.Výsledkem bylo,že jí uprchl a ona společně s Nigelem zůstala i s přivolanou policií v hospodě.To netrvalo dlouho,neboť se jim podařilo uprchnout.
Dalším cílem zastávky bylo město,kde se opět setkali s jejím přítelem a tentokrát mu rybu vzali.Od místních se dozvěděli,že další indicii jim dá voda v kašně.Nalezli tedy starodávnou kašnu,kde bylo dalších 7 ryb.Věděli,ale že číslo 7 jakožto liché nosí podle buddhismu smůlu a tak hledali osmý podstavec na jejich rybku.Našli jej a rybku na něj umístili, v tom voda v kašně odtekla a na jejím dně se objevil symbol symbol Buddhy a 4 posvátné stromy.
Mezitím magnátský otec navštívil svého syna v jeho firmě a požadoval od něj veškeré dokumenty,protože se mu nechtělo věřit,že jeho syn tak moc prosperuje.Syn se ale vypařil z firmy a odjel za mužem jenž si najal.Ten se ovšem dostal opět na stopu Sydney a Nigela,kteří vyrazili do hor najít posvátné stromy a sochu Budhy,což se jim povedlo,ale socha byla převrácená.
Podařilo se jim dostat ke třetímu oku,jakožto symbolu jasné mysli a po jeho otočení se jim otevřel tajný vchod,ukrytý v pravém oku sochy.Domysleli si,že miska bude v břichu podle tradice jez do polopita,pij do polopita.Překonali překážky v podobě švábu.V té chvíli je ale znovu dostihl Sydneyin známý a začal závod kdo objeví misku dříve.
Misku nalezli v tajemné místnosti,do které vstoupili všichni tři.Náhle však vyjely z podlahy zdi a tak zazdily všechny možné východy a aby toho nebylo málo do místnosti začal padat písek.Po značné chvíli si uvědomili,že když budou dodržovat základní pravidlo budhismu-plynout s proudem,být se vším smířený-tak se zachrání.Všichni se tedy přestanou hýbat a uvolní se.Zahlédnou na stopě kladku a domuví se,že budou co nejhlasitěji zpívat meditační hudbu,neboť zvuk rozechvěje kladku a ta se pohne,což se taky stalo.
Písek se pomalu vypustil a před nimi byl už jen prázdný portál,na kterém před zasypání pískem stála miska.Misku teď držel v ruce Buddha.V tom dorazil na místo i syn.Buddha všechny vyslechl na co tu misku chtějí a po úvaze s misku dal synovi magnáta,neboť on ji prý potřeboval nejvíce,ovšem miska nefungovala.To však bylo pro jeho dobro.Potřeboval totiž,aby miska nefungovala a on se musel přiznat ke svým činům.Syn magnáta si to uvědomil a misku vrátil.
Pak misku dostala Sydney.Ta jej předala do místního muzea.Její přítel se mezitím ztratil.Po návratu domů měla perfektní nápad jak se svému bývalému asistentovi odměnit a tak mu žertem poslala těch pár drobných mincí, o nichž si myslela,že jsou bezvýznamné hodnoty.Bohužel ale jedna z nich byla nedozírné hodnoty...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Relic-Hunter Relic-Hunter | E-mail | 7. června 2007 v 21:47 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí s to s tou marmeládou!:D Stui má fakt great hlášky!:DTaky mě pobavil Lein,když přišel za Syd a Claudie jí to řikala a Nigel se zeptal "Lein?" a Claudie "Kurátor,hotový klaun!" No to sem měla fakticky dost!:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama